Liigu edasi põhisisu juurde

Uudised

12.06.2023

Tule Negavatt vestlusõhtule 13. juunil!

Ootame kõiki huvilisi homme, 13. juunil kell 16-19 toimuvale vestlusõhtule, kus saab kuulata ekspertide arvamusi ja kaasa rääkida kliimateemadel. Üritus toimub Rävala puiesteel Tallinna linnaruumifestivalil roheideede konkursi Negavatt juubeliüritusena.

„Teada on, et noored kogevad kliimamuutustega kaasnevat ärevust märksa tugevamalt kui täiskasvanud. Seda ilmestavad hästi kümne aasta jooksul Negavati konkursil osalenud üle 1700 noore. Kuid soovime anda häälekõla ka neile, kes otseselt ideekonkursile tulla ei soovi, kuid omavad arvamust ja tahavad teadmiste suurendamiseks kuulata ekspertide mõtteid,“ selgitab ürituse tagamaid Negavati projektijuht Anni Raie. „Seetõttu panemegi Negavati 10. hooajal koostöös Noorte Keskkonnanõukoguga kokku põneva vestlusõhtu. Arutelu alla tulevad teemad ning ka arutlejad on puhtalt kliimanoorte endi ettepanekul.  Üritusele on oodatud nii Negavatiga seotud tiimid, mentorid ja eksperdid, aga kindlasti ka linnarahvas ning kõik keskkonnahuvilised, keda kliimateemad kõnetavad,“ lisab ta.

Kell 16.15 algab vestlusring „Kuidas rääkida kliimateemadest tõhusalt ja mõjusalt?”. Sel teemal arutlevad: Eva-Ingrid Rõõm (KIK), Anette Parksepp (SEI Tallinn), Madle Lippus (Tallinna linn) ja Emma Sofia Meri (Fridays For Future Eesti).

Vestlusringis tuleb juttu kliimateemade kajastamisest erinevates kanalites ning selleks vajalikest oskustest. Samuti arutletakse poliitiliste otsuste ja suurettevõtete rollist kliimateadlikkuses. Räägitakse ka kliimanoorte olulisusest keskkonnateemade kajastamisel ühiskonnas.

Kell 17 algab vestlusring „Tehnoloogilised vs sotsiaalsed lahendused kliimakriisile”, kus räägivad kaasa Erik Sven Puudist (Clevering), Indrek Kelder (Cleantech Estonia), Maie Kiisel (Tartu Ülikool) ja Hanah Lahe (Noorte Keskkonnanõukogu ja Riigikogu).

Vestlusringis arutletakse selle üle, et ühelt poolt usume, et tehnoloogilised lahendused on võtmeks kliimakriisi leevendamisel, samas teisest küljest peame muutma oma tarbimis- ja käitumisharjumusi ning võtma vastutuse keskkonna eest. Arutelul püütaksegi leida vastuseid küsimustele, kes ja kus peaks astuma samme keskkonnaalase vastutuse võtmisel?

Vestlusringe juhib Riigikantselei rohepoliitika nõunik Ivo Krustok. Pärast arutelusid toimub Foorumteatri etendus kliimateemadel, saab külastada 360-kraadist fotoboksi ning toimub vabas vormis oleng tähistamaks Negavati 10 aasta juubelit.

Ürituse lisainfo Facebookis ja KIKi kodulehel.

Loe veel