Liigu edasi põhisisu juurde

Mini Negavatt

on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame videoklippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele.

Parimad videomeistrid saadab KIK vabalt valitud klassireisile kuni 700 euro väärtuses!

toit ja maailm

64 vinget ideed!

Mini Negavati VI hooajal esitati videokonkursile 64 nutikat nippi, lahendust ning tulevikunägemust, mis kõik aitavad vähendada toiduraiskamist.

VI hooaja fookusteemaks oli "Toitu raiskav maailm", millega pöörasime tähelepanu toiduraiskamise probleemile.

Kas sinul jääb vahel toitu taldrikule alles? Mis sellest edasi saab? Kuidas saaksime toiduaineid paremini kasutada, et midagi raisku ei läheks? Kas meil on tulevikus robot-külmkapid, mis annavad märku peagi saabuvast toiduaine aegumiskuupäevast ning koostavad külmkapi sisu järgi meile retseptisoovitusi? Või on meil kodus masinad, mis muudavad erinevad toidujäätmed uuesti söödavaks toiduks?

Ainuüksi Eestis tekib aastas 167 000 tonni toidujäätmeid, millest ligi poole ehk 84 000 tonni moodustab raisku läinud toit. Selline olukord ei ole aga jätkusuutlik. 

Top ideed

Iisaku Gümnaasium 3. klass 
Rapla Vesiroosi kool 1. a klass 
Laulasmaa kool 2. a klass 
Värska Gümnaasium 6. klass 
Montessori Kool 1.–4. kl 
Kuressaare Nooruse Kool 5. b klass 

Konkursi tingimused

 1. Konkursi korraldaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
 2. Video pikkus: kuni 2 minutit.
 3. Esitamise aeg: 30.oktoober - 26. november 2023. 
 4. Konkursi peateema, millel videoid esitada: "Toidujäätmetesse uppuv maakera". 
 5. Vanusegrupid: I-III ja IV-VI klass
 6. Videosi saavad esitada klassirühmad/noorteühendused (edaspidi: meeskond) kollektiivselt. Ühelt meeskonnalt võib konkursile esitada kuni kaks videoklippi.
 7. Video saab konkursile esitada meeskonda esindav õpetaja, klassijuhataja või huvijuht, samuti noortegruppi esindav noorsootöötaja, huviringijuht või noorteühenduse täisealine esindaja. 
 8. Ootame videosid meeskondadelt, kus on vähemalt 3 liiget. Juhul, kui video esitab meeskond, kus õpivad nii III kui IV klassi õpilased (nt liitklassi või noortekeskuse puhul), osalevad nad konkursi vanemas vanusegrupis.
 9. Video formaat ja suurus: Youtube'i on võimalik üles laadida kuni 2GB suuruseid faile. Sealhulgas toetatakse suhteliselt erinevaid enamlevinud formaate: .avi; .mkv; .mov; .mp4; .flv; .ogg; .ogv. 
 10. Video esitamiseks tuleb Youtube'is üles laetud video link koos lahenduse lühikirjeldusega registreerida www.negavatt.ee/mini leiduval regsitreerimisvormil. Vorm on avatud konkursi kuupäevadel.
 11. Video Youtube üles laadides tuleb kirjelduse juurde lisada: Video valmis mini Negavati konkursi jaoks. 
 12. Võitjad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad KIKi töötajad. 
 13. Võitjate nimed avaldame negavatt.ee/mini lehel detsembri alguses. Võitjatega võtame ühendust e-posti või telefoni teel.
 14. KIKi peaauhinnad mõlema vanusekategooria esikolmikule: 
  I koht kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  II koht kuni 500 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  III koht kuni 300 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
 15. Eriauhinnad on välja pannud: ERR Lasteekraan ja noortesaade Nova, Rimi Eesti, Eesti Pandipakend ja PROTO Avastustehas.
 16. Auhinnaraha on võimalik kasutada kuni 30.06.2024 teenusepakkuja arvete alusel.
 17. Videot saates kinnitab meeskond, et tema on antud video autor. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) peab seda tegema lähtudes heast tavast ja autoriõigustest. Soovitame videote puhul kasutada tasuta kättesaadavaid helitaustu helipankadest või videotöötlusprogrammidest. 
 18. KIK ei võta vastutust esitatud videote autorluse ja teiste andmete õigsuse eest.
 19. Oma osalemisega annab konkursist osavõtja KIKile õiguse kõiki konkursile esitatud videoid töö autorile viidates KIKi töös edaspidi keskkonnahoiu ja keskkonnateadlikkuse edendamiseks kasutada. Videod ei tohi olla varem osalenud või samaaegselt osaleda ühelgi teisel konkursil. Esikolmikusse tulnud meeskonnad edastavad oma video originaalfaili KIKile.
 20. Ühtlasi kinnitab konkursist osavõtja, et kõigi videos äratuntavalt esinevate isikute osas on antud osavõtja juures kehtivas korras nõusolek isikuandmete töötlemiseks taolisel viisil.
 21. KIK jätab endale õiguse teha konkursi tingimuste osas muudatusi.

  Lisainfo: Kadi Kivimäe, kadi [dot] kivimae [at] kik [dot] ee +372 524 2602

Eestvedajad

Partnerid