mini Negavatt

Negavati konkurss on selleks korraks läbi! Konkursile laekus 65 nutikat keskkonnateemalist videoklippi. Aitäh kõikidele osalejatele!
Konkursi tulemused teeme teatavaks 4. detsembril!

 

 

 

 

Prügi maas, seadmed tarbetult vooluvõrgus või liiga palju plastikust pakendeid? Liigselt tänavatel autosid, tuled põlevad tühjas ruumis, kraanist jookseb niisama vett või toimub paberi liigne tarbimine? Märkad mõttetut raiskamist või lubamatut tegu ja sul on lahendus? Võta sõbrad kampa, tee sellest kuni 2-minutiline videoklipp ja saada meile!

Mini Negavatt on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame kuni 2-minutilisi klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele (näiteks, kuidas säästa vett, aega, paberit, elektrit, toitu, jäätmeid või hoida mõnel muul moel meid ümbritsevat keskkonda). Ka siis, kui lahendus aitab kaasa vaid pisut, on see siiski oluline - iga suur muutus koosneb paljudest väikestest algatustest.

Videos näita meile, mis on probleem ning põhjenda, kuidas see keskkonnale kahjulik on. Seejärel leia lahendus. Kindlasti ei pea sa kohe probleemi ära lahendama, vaid võid pakkuda suusõnaliselt, graafiliselt või mingil muul illustratiivsel viisil lahenduse, kuidas seda teeksid ja mis selleks vaja ette võtta on ning mis pärast seda meid ümbritsevas keskkonnas paremini on. 

 

Tingimused

* Konkursi korraldaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK)

* Video pikkus: kuni 2 minutit.

* Esitamise aeg: 15. oktoober - 11. november 2018

* Vanusegrupid: I-III ja IV-VI klass

* Meeskonna juhendaja võib olla täiskasvanud (õpetaja, noorsootöötaja, huviringi juhendaja, lapsevanem vms). 

* Ootame videosid meeskondadelt, kus on vähemalt 3 liiget. Konkursil saab osaleda kasvõi terve klassiga. Juhul, kui video esitab meeskond, kus õpivad nii III kui IV klassi õpilased, osalevad nad konkursi vanemas vanusegrupis.

* Video formaat ja suurus: Youtube'i on võimalik üles laadida kuni 2GB suuruseid faile. Sealhulgas toetatakse suhteliselt erinevaid enamlevinud formaate: .avi; .mkv; .mov; .mp4; .flv; .ogg; .ogv. 

* Üks meeskond saab esitada konkursile ühe video. 

* Video esitamiseks tuleb Youtube'is üles laetud video link koos lahenduse lühikirjeldusega registreerida SIIN 

* Video Youtube üles laadides tuleb kirjelduse juurde lisada: Video valmis mini Negavati konkursi jaoks. 

* Võitjad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad KIKi töötajad. 

* Võitjate nimed avaldame negavatt.ee/mini lehel detsembri alguses. Võitjatega võtame ühendust e-posti või telefoni teel.

* KIKi peaauhinnad mõlema vanusekategooria esikolmikule: 
I koht kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
II koht kuni 500 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
III koht kuni 300 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.

* Eriauhinnad on välja pannud Rimi Eesti, Uuskasutuskeskus ja Eesti Pandipakend. 

* Kõikide osalejate vahel loosime koostöös Teliaga välja Apple iPhone 6s nutitelefoni uute ja ägedate videote filmimiseks!

* Videot saates kinnitab meeskond, et tema on antud video autor. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) peab seda tegema lähtudes heast tavast ja autoriõigustest.

* KIK ei võta vastutust esitatud videote autorluse ja teiste andmete õigsuse eest.

* Oma osalemisega annab konkursist osavõtja KIKile täieliku õiguse kõiki konkursile esitatud videosid oma töös edaspidi kasutada, viidates töö autorile. Videod ei tohi olla varem osalenud või samaaegselt osaleda ühelgi teisel konkursil. Esikolmikusse tulnud meeskonnad edastavad oma video originaalfaili ka KIKile. 

* KIK jätab endale õiguse teha konkursi tingimuste osas muudatusi.

Lisainfo: Kadi Mitt, kadi.mitt@kik.ee, 5242602