Millisele ideele annaksid elluviimiseks kuni 10 000 eurot?

Peasakid

HÄÄLETUS ON LÕPPENUD!
Aitäh kõikidele hääletajatele! Tulemused vaadatakse üle esmaspäeval, 25.03 ning edasipääsejatega võetakse ühendust.

Kaks enim hääli saanud projekti saavad Negavati konkursi järgmisesse vooru koos hindamiskomisjoni poolt valitud 13 ideega. Hääletus lõpeb 24. märtsil kell 22. Iga päev on võimalik ühe IP-aadressi alt valida üks lemmik.

Motovool image
34% (913 häält)
Disainime funktsionaalse laadimisliidese pistikuga sõidukitele - elektriautodele ja pisikhübriididele, mida on võimalik kasutada parkimiskoha juures (näiteks kortermajade ees). Turul olevate laadimisliideste põhiliseks probleemiks on see, et liides on määratud seinale kinnitamiseks, kuid kortermajade ees selline võimalus pea alati puudub. Soovime võimaldada kortermaja elanikel vabadust valida keskkonnasõbralik transpordivahend nagu seda on eramaja omanikel.
Rehvitoolid image
32% (844 häält)
Meisterdame koos koolinoortega vanadest rehvidest toolid, mida saab kasutada nii kooli siseruumides kui ka välialadel istumiseks. Rehvid võivad sattuda või on juba sattunud loodusesse ning meie leiame koos koolinoortega neile alternatiivi. Rehvide kogumisse kaasame ka õpilaste vanemad, mis omakorda aitab edendada kogukondlikku koostööd.
Taimsetel valkudel põhinevad tooted image
32% (849 häält)
Valmistame Eestis kasvatatud sojast, kikerhernestest, läätsedest ja kaerast erinevaid tooteid, näiteks kikerherne-, läätse- ja sojakotletid, rebitud kaer, sojapiim jms. See on vajalik, kuna Maa elanikkonna toitmiseks ja ökosüsteemi säilitamiseks on vajalik suurendada taimsete valkude osakaalu ja vähendada liha liigset tarbimist.
Kilekotivaba päev image
6% (149 häält)
Korraldame kilekotivaba päeva, mille raames selgitame, mis tähendab keskkonna jaoks kilekottide kasutamine. Soovime, et inimesed loobuksid kasvõi üheks päevaks kilekoti kasutamisest. Kilekotivaba päeva raames jagame suuremates kauplustes riidest kotte, kuhu peale trükime informatiivset teksti ja pilte (näiteks: 1 minutis kasutatakse 1 000 000 kilekotti).
TippiT image
1% (20 häält)
Arendame välja pipetiotsikute karpide täitmise roboti, mis aitab kokku hoida teadlaste aega. Karpide käsitsi täitmine on ajakulukas, st ühel inimesel kulub selleks aastas ca 10 tundi. Roboti abiga saab teadlane tegelda teadustööde ja projektidega. Teame, et laborites on võimalik kasutada ka eeltäidetud karpe, kuid see on väga kallis ning nii tekib palju plastikjäädet.
Kokku: 2669 häält.