Negavati VIII hooajal esitati konkursile 113 roheideed! 
Selgunud on TOP10 meeskonda, kes pälvivad 1000 eurose arendusraha ning jätkavad Negavati koolitusprogrammis.
Kes aga võidab peaauhinnana 10 000 eurot? See selgub juba 8. juunil Negavati superfinaalis!

Värskeima info leiad Negavati Facebooki ja Instagrami lehel!

Konnekt (TOP10)

Konnekt on äpp, millega saab kõik vajalikud piiksutamised teha telefoniga, et elada kaardivaba ja mugavamat elu.

Lelukarp (TOP10)

Mänguasjade renditeenus, mis töötab personaliseeritud tellimuskastide põhimõttel. Hoiab lelud ringluses, säästab vanemate aega ja raha ning järgib laste huve.

lemm (TOP10)

 Kohalikest taimekiududest valmistatud vastupidav kangas. Uus tehnoloogia taimekasvatusjääkidest lemme eraldamiseks viib vanarahva teadmised kokku tänapäevase jätkusuutliku maailmavaate ja aeglase moe kontseptsiooniga.

Myceen (TOP10)

Myceen on Baltikumi esimene seenematerjale ja nendest tooteid arendav ettevõte. Tegeleme biolagunevate materjalide arendamisega, kasutades ja ühtlasi ka väärindades erinevaid (tööstus)jääke (saepuru, puiduhake, põhk, vanapaber, tekstiil jms). Uudsel seenematerjalil on potentsiaal asendada probleemseid materjale ehitus-, mööbli-, transpordisektoris, kuna peale kasutustsükli lõppu ei kujuta see loodusele ohtu ning laguneb loomulikul viisil.

PlaatinaHunt (TOP10)

Meie idee seisneb tänavatolmust väärismetalli, plaatina eraldamises. Parim viis selleks on kasutada talvel lumme kinni jäänud ja kogunenud heitgaaside tolmu ning sellest plaatinat eraldades saame tulemuseks kevadeti puhtama keskkonna ning mootorsõidukite katalüsaatoritest välja lendunud plaatina taaskasutamise.

RingKarp (TOP10)

Kas Sulle meeldib toitu koju tellida, aga Sind häirib sellega kaasnev prügi? RingKarbiga saad toidu tellida prügivabalt, korduskasutatavas karbis. Pärast söömist tagasta karbid korjekasti, et saaksime need puhtaks pesta ja restoranile viia.

UNKNOT (TOP10)

UNKNOT on ringmajandusele spetsialiseeruv tootedisaini- ja müügiagentuur, mis aitab rõivatootjatel oma materjalijäätmetest ümbertöödeldavaid tooteid välja arendada ja müüa. Eesmärk on kaasata vabakutselisi keskkonnateadlikke disainereid, et luua mitmekülgne teenustevõrgustik ja teadmiste platvorm. 

Villakas (TOP10)

Toome teieni suurepärase alternatiivi tavapärasele sünteetilisele pesukäsnale. Villakas on eestimaisest lambavillast pesukäsn, mida pärast oma kasutusaja lõppu on võimalik komposteerida.

Õõtsvolt (TOP10)

Puude tuules kõikumisest elektrienergiat tootev süsteem.

PÄSS

Päss on lambavilla jäägist peenravaip ehk aiapidamist hõlbustav toode, mis valmistatud 100% kohalikust lambavillast ja on biolagunev. Vaip annab elu villa jäägile, mis muidu kuuluks hävitamisele. Vill vajab vähe töötlemist ja toode on tarbijale kergesti kasutatav.

InvisibleBloom

Eesti esimesed orgaanilised tampoonid ja hügieenisidemed, mis on ohtud nii naistele kui ka loodusele.

KUPKO

Kupko on Eestis esimene aastaringselt toimiv kuppelkasvuhoonesse rajatud kohvik. Ettevõte teeb koostööd kohalike toidukauplusega säästmaks kõlbulike puuviljade äraviskamist ning propageerib tervislikku toitumist. Kohapeal toimub aastaringne taime- ja köögiviljakasvatus, mida kasutatakse toitude valmistamisel ning mis omakorda annab võimaluse õppida taimekasvatust ning panustada maapiirkonna arengusse.

Päästetud toidu kapp

Päästetud toidu kapp hoiab ära kauplustes toidukaupade sattumise prügikasti. Toidukappi koondatakse lõppkuupäevale lähenevaid tooteid ja defektse välimusega puu-ja köögivilju, mis jäätmeks muutumise asemel jõuavad tarbijani.

Roheline Ringlus

Taaskasutame vanu palkmaju neid demonteerides ja materjali kaasajastades. Toortoidu jäätmete lisamisega puidule, mis on kasutuskõlbmatu toodame looduslikku biomulda.

Tsello

Tsello on hüdroksüülpropüülmetüültselluloosist biolagunev ja lausa söödav alternatiiv tabletilehtede mullpakenditele. Keerulise nimega plastikulaadne aine on tarbijale juba tuttav kapselravimite ümbert, kus selle tavaliselt kapsli sees oleva ravimiga alla neelame.

WhatPackage

WhatPackage on teenus, mis ennetab ühekordse pakendi teket juba tootja juures: toidutootja täidab korduskasutatava toidumahuti ja saadab selle toidupoodi. Lõpptarbija saab toidupoes väiksemasse korduskasutatavasse pandipakendisse täpselt vajaliku koguse soetada. Toidumahutid ja pandipakendid puhastatakse uuesti kasutamiseks.

Wool:RE

Ühendame lambavilla ja biovaigu ning loome uue vastupidava materjali, millega on võimalik asendada fiiberklaasist ja plastmassist tooteid.

Ökomotion

Ökomotion on tehnoloogia ettevõte, mis pakub jalgrataste elektrifitseerimist ning töötab välja kulutõhusat, keskkonnasõbralikke ja kerget elektrisõidukit.

Ökosaadikud

Ökosaadikud on aktiivsed keskkonnahoiust huvitatud noored, kes vabatahtlikult käivad koolides kliimamuutuste ja keskkonna teemadel külalistunde andmas. Koolitame välja esimese põlvkonna ökosaadikuid, loome toetava keskkonna noore arenguks ja platvormi osapoolte kokku viimiseks.

Ööru

Ööru toodab uuenduslikke biolagunevad hambaharju, et vähendada globaalselt ökoloogilist jalajälge.